Azure için Microsoft Copilot (önizleme), kaynakları oluşturmak veya yönetmek için kullanabileceğiniz Azure CLI Script oluşturabilir.

Azure için Microsoft Copilot’a (önizleme) Azure CLI kullanarak gerçekleştirmek istediğiniz bir görev hakkında bilgi verdiğinizde, gerekli komutları içeren bir betik sağlar. Ortamınıza bağlı olarak gerçek değerlerle güncelleştirmeniz gereken yer tutucu değerlerini görürsünüz.

 

Örnek istemler

Azure CLI Script oluşturmak için kullanabileceğiniz istem türlerine ilişkin birkaç örnek aşağıda verilmiştir. Bu istemleri gerçek yaşam senaryolarınıza göre değiştirin veya farklı türde sorgular oluşturmak için ek istemleri deneyin.

  • “Azure CLI kullanarak bir sanal makine oluşturmak istiyorum”
  • “Özel hizmet uç noktası kullanarak AKS’yi dağıtmak ve yönetmek için Azure CLI kullanmak istiyorum”
  • “Azure CLI kullanarak bir web uygulaması oluşturmak istiyorum”

Örnekler

Bu örnekte, “Web uygulaması oluşturmak için Azure CLI kullanmak istiyorum” istemi, gerekli Azure CLI komutlarıyla birlikte adımların listesini sağlar.

Web uygulaması oluşturmak için Azure CLI komutları sağlayan Azure için Microsoft Copilot'un (önizleme) ekran görüntüsü.

Benzer şekilde, komutlarla birlikte adım adım kılavuz almak için “Azure CLI kullanarak sanal makine oluşturmak istiyorum” diyebilirsiniz.

VM oluşturmak için Azure CLI komutları sağlayan Azure için Microsoft Copilot'un (önizleme) ekran görüntüsü.

Daha ayrıntılı senaryolar için “Özel hizmet uç noktası kullanarak AKS’yi dağıtmak ve yönetmek için Azure CLI kullanmak istiyorum” gibi istemleri kullanabilirsiniz.

Özel hizmet uç noktası kullanarak AKS'yi dağıtmaya ve yönetmeye yönelik komutlar sağlayan Azure için Microsoft Copilot'ın (önizleme) ekran görüntüsü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü