Azure için Microsoft Copilot (önizleme), Azure App Service tanılama ve çözümleri için uzman yardımcınız olarak görev yapabilir.

App Service, farklı sorun türleri için altmıştan fazla sorun giderme aracı sunar. Hangi aracı kullanacağınızı bulmak yerine, Azure için Microsoft Copilot’a (önizleme) karşılaştığınız sorun hakkında soru sorabilirsiniz. Azure için Microsoft Copilot (önizleme), yüksek CPU kullanımı, ağ sorunları, bellek dökümü alma veya daha fazlasıyla ilgili olup olmadığını sorunuza en uygun aracın hangisi olduğunu belirler. Karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olacak ilgili tanılamaları görürsünüz.

Azure için Microsoft Copilot’tan (önizleme) App Service sorun giderme yardımı istediğinizde, geçerli konuşmaya veya Azure portal görüntülediğiniz uygulamaya göre mümkün olduğunda bağlamı otomatik olarak çeker. Bağlam net değilse, bilgi almak istediğiniz kaynağı belirtmeniz istenir.

Örnek istemler

Aşağıda, App Service sorun giderme konusunda yardım almak için kullanabileceğiniz istem türlerine ilişkin birkaç örnek verilmiştir. Bu istemleri gerçek hayat senaryolarınıza göre değiştirin veya farklı sorun türleriyle ilgili yardım almak için ek istemleri deneyin.

  • “Web uygulamam çalışmıyor”
  • “Web uygulamam yavaş”
  • “Otomatik iyileşmeyi etkinleştir”
  • “Bellek dökümü al”

Örnekler

Azure için Microsoft Copilot’a (önizleme) “web uygulamam çalışmıyor” diyebilirsiniz. Sorun gidermek istediğiniz kaynağı seçtikten sonra, tanılamayı görüntüleyebilmeniz için Azure için Microsoft Copilot App Service – Web App Down aracını açar.

Azure için Microsoft Copilot'ın (önizleme) App Service - Web App Down aracını açtığını gösteren ekran görüntüsü.

Azure için Microsoft Copilot’a (önizleme) “Bellek dökümü al” dediğinizde, Azure için Microsoft Copilot (önizleme), uygulamanın geçerli durumunun anlık görüntüsünü alabilmeniz için Bellek Dökümü Toplama aracını açmanızı önerir. Bu örnekte, Azure için Microsoft Copilot (önizleme), konuşmada daha önce seçilen kaynakla çalışmaya devam eder.

Azure için Microsoft Copilot'ın (önizleme) Bellek Dökümü Toplama aracını açtığını gösteren ekran görüntüsü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü