Yeni Azure VMware Solution güncelleştirmeleri ve genel genişleme müşteri başarısını artırıyor

Facebook Heyecan  LinkedIn

5 Ekim 2021 tarihinde gönderildi

Eric Lockard Kurumsal Başkan Yardımcısı, Azure Dedicated

Salgın, birçok kuruluşu kesintiyi azaltmak, verimlilik kazanmak ve ölçeklenebilir altyapıdan yararlanmak için dijital dönüşümü ve bulut benimseme girişimlerini büyük ölçüde hızlandırmaya sevk etti. Microsoft olarak, müşterilerimize bulutun işletmeleri için doğru şekilde benimsenmesi için esneklik ve seçenek sunuyoruz.

Her müşteri bulut yolculuğuna farklı bir yerden başladığından, müşterilerin buluta kendi koşullarıyla geçiş yapmalarına ve bugün sahip oldukları iş platformları ve yatırımları için destek sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Azure VMware Solution, müşteri seçimi sunmanın önemli yollarından biridir ve bölgesel kullanılabilirliği genişletmek, yeni özellikler eklemek ve daha fazla entegrasyon sunmak için çalışmalarımızı sürdürdük.

Azure VMware Solution, mevcut VMware Özel Bulutlarını Azure’da yerel olarak çalıştırmak için genişletmenin ve geçirmenin kolay bir yoludur. Azure VMware Solution, şirket içi ortamlarla simetri sunarak veri merkezi geçişlerinin hızlandırılmasını ve bulutun avantajlarının daha erken gerçekleştirilmesini sağlar. Bu simetri aynı zamanda BT ekiplerinin şirket içi VMware ortamlarında yapılan aynı VMware becerileri, süreçleri ve yatırımlarından yararlanma yeteneğine de uzanır. Benzersiz Azure hibrit avantajları ve Windows Server ve SQL Server için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri ile birleştiğinde Azure VMware Solution, VMware’i bulutta sorunsuz bir şekilde geçirmenin ve çalıştırmanın en hızlı ve en uygun maliyetli yollarından biridir.

Yaklaşımımız, seyahat, eğitim ve teknoloji de dahil olmak üzere sektörlerdeki müşterilerde açıkça yankı buluyor:

Dijital dönüşümümüzü Microsoft çözümleri yönlendiriyor. Mevcut uygulamalar için güvenliği en üst düzeye çıkarmak ve işletme maliyetlerini düşürmek yolculuğun kritik bir parçasıdır ve Azure VMware Solution ile bunları uygun maliyetli, kolay ve hızlı bir şekilde Azure’a geçirebildik.” —Juan Pablo Sanchez Gandur, Bulut Platformu Yöneticisi, Avianca Airlines.

Azure VMware Solution’a dahil edildiğinden, yalnızca VMware lisansı için maliyet tasarrufu büyük bir avantajdı. Bunu kazanmak, ağ ekipmanı, depolama donanımı ve dağıtım için profesyonel hizmetlere yönelik ihtiyaçları ortadan kaldırırken, üniversite için altı tasarruf rakamına karşılık gelen altı haneli bir tasarruf anlamına gelen bir şeydir.” —Mari Lovo, Miami Üniversitesi Bulut Altyapı Hizmetleri Direktörü.

Bulut geçişimiz, veri merkezinde donanımın işletilme ve bakımıyla ilgili maliyetleri azaltmak için gerekli. Kullanıcılara olan etkiyi azaltırken ve büyük ölçekli bir geçişin zorluklarından kaçınırken sanal sunucu mülkümüz için mevcut işlemleri ve yönetim sistemlerini koruyabildiğimiz için Azure VMware Solution’ı seçtik. Azure VMware Çözümü, VMware sanallaştırılmış ortamlarımız için işlemlerde kesintiye gitmeden aynı anda toplu VM geçişi gerçekleştirme olanağı sağladı. Aynı zamanda, konuk işletim sisteminin eski sürümlerinden geçiş yapabilir ve elbette Azure PaaS hizmetleriyle tümleştirmeden yararlanabiliriz.” —Yoshihito Kimura, Planlama Ofisi, Bilgi Sistemleri Hizmet Departmanı, Nihon UNISYS.

Küresel genişleme

Azure VMware Solution’ın bir yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, müşterileri coğrafi genişleme ile küresel olarak desteklemek için çalışıyoruz. Bugün, Azure VMware Çözümü için iki yeni bölge ekliyoruz: Brezilya Güney ve Doğu ABD 2. Bununla birlikte, Azure VMware Solution artık dünya çapında 17 Azure bölgesinde kullanılabilir.

VMworld Blog için Geo Availbiltiy

Müşteriler bulut geçişi için hızlandırılmış kaldırma ve kaydırma seçenekleri ararken, bölgesel kullanılabilirlik en önemli hususlardan biridir. Hizmetin genişlemesini izlemek için, gelecekteki planlı kullanılabilirlik hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen bölgeye göre Azure ürünleri web sayfasına başvurun.

Platform geliştirmeleri

Microsoft, Azure VMware Solution’ın tüm sektörlerdeki işletmeler için güçlü ve uyumlu bir platform sunmasını sağlamak için VMware mühendislik ekipleri, müşterilerimiz ve düzenleyici kurumlarla yakın bir şekilde çalışır.

Azure VMware Solution artık 50’den fazla genel ve sektör sertifikasına sahiptir. Son olarak, Azure VMware Solution, Microsoft Azure’da FedRAMP Ortak Yetkilendirme Kurulu (JAB) tarafından verilen Bir Federal Risk ve Yetkilendirme Yönetimi Programı (FedRAMP) Yüksek Geçici Çalıştırma Yetkisi (P-ATO) aldı. Bu yetkilendirme, Azure VMware Solution’ın son derece hassas, özel ve kamu sektörü verilerinin işlenmesinin söz konusu olduğu çok çeşitli kamu sektörü, endüstri ve kurumsal kullanım örnekleri için güvenliğini ve uyumluluğunu doğrular.

VMware ile olan ortaklığımız, platformun müşterilerin temel ihtiyaçlarını kolaylaştırmasını sağlamanın ayrılmaz bir parçası olmuştur. İlgili mühendislik ekiplerimiz, VMware Cloud Foundation tabanlı çözümün geliştirilmesinde çok yakından çalışır ve birlikte Azure’da çalışan en son VMware teklifleri portföyüyle ortamı genişletmenizi sağlar. Bu alandaki en son güncellemelerimiz şunlardır:

  • VMware HCX Enterprise sürümü, şirket içinden toplu canlı geçişleri basitleştirmek için azure VMware Solution’da genel kullanıma sunuldu. Daha fazla bilgi edinin.
  • Olağanüstü durum kurtarma için VMware Site Kurtarma Yöneticisi (SRM) artık Azure VMware Solution’da genel kullanıma sunulmuştur. Daha fazla bilgi edinin.
  • SD-WAN üzerinden VMware HCX artık Azure VMware Solution’da desteklenmektedir. Daha fazla bilgi edinin.
  • VMware vRealize Suite artık Azure VMware Solution’da kullanılabilir. Daha fazla bilgi edinin.

Microsoft ile olan ortaklığımız her zaman müşteri zorluklarını çözmeye odaklanmıştır. Azure VMware Solution ile ilgili ortak çalışmalarımız, müşterilerin uygulama ve bulut modernizasyon girişimlerini geleneksel yaklaşımlardan daha az risk ve daha iyi ekonomiyle hızlandırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Müşteri ilgisi, Azure VMware Solution’ın hızlı büyümesini ve genişlemesini destekliyor ve müşterilerimizi Microsoft ile birlikte desteklemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” —Mark Lohmeyer, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, Bulut Altyapısı İş Grubu, VMware

Seamless Azure experience

Fazla mesai kaynaklarını merkezi olarak yönetme, en iyi duruma getirme ve modernleştirme yeteneği, Azure’un geniş hizmetlerinden yararlanmak için müşterilerden temel bir istek olmuştur. Azure VMware Çözümü Azure’dır; bulutta VMware çalıştıran birinci taraf bir Azure hizmetidir. Diğer Azure hizmetleri gibi, Azure VMware Solution kaynaklarının yönetimi için Azure Portal aracılığıyla basitleştirilmiş bir deneyim sunmaya odaklandık. Bugün, Azure Portal aracılığıyla BT uzmanlarımız için deneyimi basitleştirmeye yardımcı olan çeşitli duyuruları paylaşmanın heyecanını yaşıyorum:

  • Azure VMware Solution için run komutları önizleme aşamasında kullanıma sunuldu. Azure VMware Solution portalında yayımlanan bu Run komutları, vCenter’da belirli işlemlerin yürütülmesini basitleştirmeye yardımcı oluyor. Bu özellik ile müşteriler artık Azure’dan daha yüksek ayrıcalıklar gerektiren yönetim görevlerini kolayca çalıştırabilir. Daha fazla bilgi edinin.
  • Azure VMware Solution için yerleşim ilkeleri önizleme aşamasındadır ve yöneticilerin Azure VMware Solution özel bulutunda sanal makineler (VM) ayırırken kısıtlamaları veya kuralları belirtme işlemini basitleştirir. Bu, VM performansını ve kullanılabilirliğini azaltmayı kolaylaştırır ve yazılım tanımlı veri merkezi (SDDC) bakım işlemleri sırasında ana bilgisayar gruplarını güncelleştirmenin karmaşıklığını azaltır. Daha fazla bilgi edinin.
  • Azure VMware Çözümü için Azure disk havuzları, Azure’da çalışan VMware iş yükleri için ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bulut depolama ile veri gereksinimleriniz için esneklik kazanabilmeniz için kalıcı bir depolama seçeneği sunuyor. Daha fazla bilgi edinin.
  • Azure NetApp Dosyalarındaki Azure VMware Solution Ağ Dosya Sistemi (NFS) veri sayfaları artık özel önizleme aşamasındadır. Azure disk havuzları gibi bu da Azure VMware Solution ortamınız için depolama alanını işlemden bağımsız olarak ölçeklendirmenize olanak sağlar. Daha fazla bilgi edinin.

İş ortağı ekosistemi entegrasyonu ve büyümesi

Azure VMware Solution iş ortağı ekosistemi, müşterilerin bulut geçiş hedeflerini karşılamalarına yardımcı olmak için gereklidir. Artık VMware ekosistemindeki önde gelen Bağımsız Yazılım Satıcısı çözümlerinden bazılarıyla entegrasyonlarımız var ve Azure VMware Solution için bu harika iş ortakları ağını genişletmeye devam ediyoruz.

İş ortağı işbirliğimiz, Azure VMware Solution’ın hazır olması için Azure SI topluluğumuzda yakından çalıştığımız Sistem Entegratörleri’ne (SI) de uzanır. SI iş ortaklarımız için önemli etkinleştiricilerden biri, iş ortaklarının Azure VMware Solution girişimlerini doğrulamak, oluşturmak ve yürütmek için gerekli becerileri geliştirmelerine yardımcı olan Azure VMware Solution gelişmiş uzmanlığının başlatılması olmuştur.

  • Azure VMware Çözümünde Citrix VDI artık Azure VMware Solution’da desteklenmektedir. Özellikle son dönemlerde bulut geçişi ve sanal masaüstü altyapısı (VDI) iş yüklerinin ölçeği iş önceliği olmuştur. Citrix ile mevcut ortaklığımızı genişleterek, artık müşterilerin VMware’de çalışan Cirix VDI’yi Azure’a kolayca geçirmeleri için daha fazla seçeneğimiz var. Citrix, Azure VMware Solution için resmi desteği duyurdu.
  • Azure VMware Solution için Jetstream DR, müşterilere iş ve görev açısından kritik uygulamalar için gereken olağanüstü durum kurtarma (DR) korumasını sağlarken, maliyet verimliliği için Azure Blob Depolama gibi bulut depolamadan yararlanarak önizleme aşamasındadır. Daha fazla bilgi edinin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü