Kuruluşlar, genel bulutun büyüyen yenilikçi bulut hizmetleri, ölçeği ve ekonomik avantajlarından yararlanmak için Azure’a iş yükü geçişini hızlandırıyor. Uygulamaların buluta geçişi, sonuç olarak ağ trafiği aktarım hızı talebini artırır. Bu, ağ öğeleri üzerinde ve daha spesifik olarak çoğu ağ trafiğinin kritik yolunda bulunan Azure Güvenlik Duvarı üzerinde baskı oluşturur. Şu anda Azure Güvenlik Duvarı, birçok müşterimizin mevcut aktarım hızı taleplerini karşılamak için yeterli olan 30 Gbps’yi desteklemektedir. Ancak, bazı kuruluşların daha da fazla aktarım hızı gerektirdiğini görüyoruz ve buna yönelik olarak, Ocak 2022 için yeni Azure Güvenlik Duvarı özelliklerinin yanı sıra güncelleştirmeleri de duyuruyoruz:

  • Azure Güvenlik Duvarı ağ kuralı adı günlüğü.
  • Azure Güvenlik Duvarı premium performans artışı.
  • Performans teknik inceleme.

Azure Güvenlik Duvarı ağ kuralı adı günlüğü

Geri bildirimlerinizi duyduk ve Ağ günlüklerinde kural adı kullanılabilirliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Uygulama kuralları gibi, ağ kuralı adı da artık günlüklerde kullanılabilir.

Daha önce, bir ağ kuralı isabet olayı kaynak, hedef IP/bağlantı noktası ve eylem, izin ver veya reddet gösterir. Yeni işlevsellikle, ağ kurallarının olay günlükleri ilke adını, Kural Koleksiyonu Grubunu, Kural Koleksiyonu’nu ve kural adı isabetini de içerir.

Özelliği etkinleştirdikten sonra, günlüklerdeki bir ağ kuralı isabet olayı için aşağıdaki bilgiler sağlanacaktır:

"Ağ Kuralı adı günlüğü" özelliğini etkinleştirdikten sonra günlüklerdeki Ağ Kuralı olayının ekran görüntüsü.

Şekil 1: “Ağ kuralı adı günlüğü” özelliğini etkinleştirdikten sonra günlüklerdeki ağ kuralı olayı.

Not: Klasik Güvenlik Duvarları (Azure Güvenlik Duvarı ilkesi tarafından yönetilmeyenler) için yalnızca kural adı görünür olur.

Ağ kuralı adı günlüğü özelliğini etkinleştirmek için yönergeleri izleyin.

Azure Güvenlik Duvarı Premium performans artışı

Daha fazla uygulama buluta taşındıkça, ağ öğelerinin performansı bir darboğaz haline gelebilir. Herhangi bir ağ tasarımının merkezi parçası olarak güvenlik duvarının tüm bu iş yüklerini destekleyebilmesi gerekir. Bu nedenle, Azure Güvenlik Duvarı Ekstra performans artırma işlevinin bu dağıtımlar için daha fazla ölçeklenebilirlik sağlamak için önizlemeye gideceğini duyurmaktan mutluluk duyarız.

Bu özellik, Azure Güvenlik Duvarı Premium’un en yüksek aktarım hızını yüzde 300’den (100Gbps’ye) artırır. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki performans teknik inceleme bölümüne bakın.

Azure Güvenlik Duvarı Premium performans artırma özelliğini etkinleştirmek için yönergeleri izleyin.

*Ayrıntılı bir analiz ve kendi test ortamınızı oluşturmak için referans olarak Andrew Myers tarafından yapılan kapsamlı testlere de göz attığınızdan emin olun.

Azure Güvenlik Duvarı Performansı teknik inceleme

Azure’da sanal ağlarınızı çalıştırmak ve korumak için güvenilir güvenlik duvarı performansı önemlidir. Azure Güvenlik Duvarı yalnızca bir ağdaki geçerli trafiği işlemekle kalmaz, aynı zamanda olası trafik büyümesine de hazır olmalıdır. Müşterilere Azure Güvenlik Duvarı’nın beklenen performansı hakkında daha iyi bir görünürlük sağlamak için Azure Güvenlik Duvarı Performansı belgelerini yayınlıyoruz.

Azure Güvenlik Duvarı hizmetini geliştirmek için her zaman çalıştığımızdan, belgede vurgulanan ölçümler Azure Güvenlik Duvarı’ndan bekleyebileceğiniz en son performans sonuçlarını yansıtacak şekilde güncelleştirilir. Bu nedenle, en son bilgilerle güncel kalmak için sayfaya yer işareti yazdığından emin olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü