Modern web’de uygulamalar oluştururken site performansı çok önemlidir. Kullanıcı deneyimi, arama motoru sıralamaları ve kullanıcı dönüşüm oranları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Azure Statik Web Apps ile kullanıcılarınız için küresel ölçekte en iyi sonuçları sunmanıza yardımcı olacak bir platform oluşturmaya kararlıyız. Kaynak koddan küresel yüksek kullanılabilirliğe kadar yüksek üretkenliği artırmak için statik içerik ve sunucusuz API’ler arasında kolaylaştırılmış tam yığın geliştirme ve barındırma sağlar.

Bugün, yapılandırma veya ek kod gerektirmeden küresel uygulamalarınız için daha hızlı sayfa yüklemeleri, gelişmiş güvenlik ve daha fazla güvenilirlik sağlayan Azure Ön Kapı tarafından desteklenen Azure Statik Web Apps kurumsal sınıf kenarının önizlemesini duyuruyoruz.

Azure Ön Kapısı'nın Genel İletişim Noktaları (POP) ve genel ağı

Şekil 1: Azure Ön Kapısı’nın Genel İletişim Noktaları (POP) ve genel ağı.

“Static Web Apps, easylife 365 çözümümüzü dünya çapındaki müşterilerimize hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmamıza yardımcı oldu. Bu hizmeti Azure’da kurumsal düzeyde statik içerik barındırma arayan herkese önerebilirim.” —Patrick Lamber, CEO, EasyLife 365

Bu yeni özellik, Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarına karşı gelişmiş koruma içerir, gecikme süresini önemli ölçüde azaltır ve genel kullanıcılarınız için aktarım hızını artırmaya yardımcı olur.

Sayfa hızını artırma

Bugün, Azure Statik Web Uygulamaları ile, bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğinde, HTTP yük dengeleyicimiz konumlarına en yakın düğümü belirleyecek ve uygulamanıza buradan hizmet verecektir. Küresel bölgelerimizden herhangi biri kapalıysa, kullanıcınızın isteklerini ağdaki en yakın sağlıklı düğüme akıllıca yeniden yönlendiriyoruz. Bu, uygulamanızı bölgeler arasında esnek bir şekilde oluşturmanıza, anında yük devretmenize ve kullanıcılarınıza “her zaman açık” bir web sitesi kullanılabilirliği sunmanıza olanak tanır. Kurumsal düzeydeki avantajı etkinleştirmek, web sitenizin statik içeriğini 100 metro şehrinde 118’den fazla varlık noktasında (POP) önbelleğe alarak küresel varlığınızı daha da artırır. Sonuç olarak, uygulamanız son kullanıcılarınıza daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek aktarım hızıyla çalışır.

Kurumsal sınıf kenarı etkinleştirilmiş statik site için yükleme testi

Şekil 2: Kurumsal sınıf kenarı etkinleştirilmiş statik bir site için yükleme testi.

Daha hızlı sayfa yüklemeleri yalnızca kullanıcınızın deneyimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda arama motoru sıralamalarınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olur ve sonuçta daha yüksek kullanıcı dönüşümüne neden olur.

Uygulamalarınızı genel olarak dağıtılan bir ağda güvence altına alın

Hizmet ettiğiniz kullanıcı sayısı arttıkça, DDoS gibi kötü amaçlı saldırı olasılığı da artar. Uygulamalarınızı kurumsal düzeyde etkinleştirmek, saldırganların uygulamanıza ulaşmasını ve uygulamanızın kullanılabilirliğini ve performansını etkilemesini engelleyebilir. Küresel olarak dağıtılan ağımızın tam ölçeği ve kapasitesi, her zaman açık trafik izleme ve gerçek zamanlı azaltma yoluyla ortak ağ katmanı saldırılarına karşı savunma sağlar.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, web sitelerinizi Microsoft’un uzun yıllardır en önemli web iş yüklerini çalıştıran küresel uygulama ve içerik teslim ağının üstünde çalıştırarak esnekliğini ve kendini kurtarma yeteneklerini sağlarsınız. Azure DevOps, LinkedIn ve Xbox Live gibi genel hizmetler bunun üzerinde çalışır ve inanılmaz hızlı ve güvenilir uygulama deneyimi sunar.

Kurumsal sınıf edge’imiz, CDN ve uygulama hızlandırmayı içeren sıfır yapılandırmalı bir bulut içeriği teslim hizmetidir. Bu özelliği üretim uygulamalarınız için etkinleştirdiğinizde, canlı trafiğinizi kesinti olmadan gelişmiş genel dağıtılmış ağımıza geçiririz.

Azure Portal'ı kullanarak kurumsal düzeyde kenarı etkinleştirme

Şekil 3: Azure portalını kullanarak kurumsal düzeyde kenarı etkinleştirin.

Bu yeni özellik sayesinde Azure Static Web Apps, kullanıcılarınız için en güvenli ve en hızlı deneyimi sunmak için ihtiyacınız olan her şeyi kolaylaştırır. Ne inşa ettiğinize şaşırmaya devam ediyoruz ve bunun sizi ve kullanıcılarınızı daha fazlasını başarma konusunda nasıl güçlendireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü