Karmaşıklık, yüksek operasyon maliyeti ve ölçeklenemez altyapı nedeniyle, şirket içi Hadoop platformları genellikle iş değerini etkilemek için ilk vaatlerini yerine getirmemiştir. Sonuç olarak, birçok işletme şimdi Hadoop platformlarını bulut veri platformlarına modernize etmek istiyor. Katalizörler şunları içerir:

  • Yüksek sahip olma maliyeti: Şirket içi donanım maliyetlidir ve potansiyel hiçbir zaman gerçekleşmez.
  • Kullanım ömrü sonu ve süresi dolan lisanslar: Yeniliyor musunuz veya geçiriyor musunuz?
  • Desteğin sonu: Müşteriler yeni donanım yükseltmek veya satın almak zorunda kalır.

Müşteriler şimdi Azure Databricks’e yöneliyor. Azure Databricks, veri bilimi, veri mühendisliği ve iş analitiği genelinde inovasyonu hızlandırmak için birleşik bir veri analizi platformudur. Azure Databricks, buluttaki Hadoop iş yüklerini yönetmek için uygun maliyetli ve ölçeklenebilir bir çözüm sunar – yönetilmesi kolay, çeşitli veri türleri için son derece güvenilir ve tahmine dayalı ve gerçek zamanlı içgörülerin inovasyonu yönlendirmesini sağlar.

Azure Databricks, Hadoop iş yüklerinizi geçirmek için en iyi yerdir

Hadoop iş yüklerinizi Azure Databricks’e geçirmek maliyet yönetimi, ölçeklenebilirlik, tüm veri türleri için güvenilirlik ve daha derin içgörüler için gelişmiş analizler uygulama olanağı sağlar. Microsoft Azure, Azure Databricks içindeki Delta Lake ile her türlü veriyi güvenilir bir şekilde işleyen tam olarak yönetilen bir bulut platformu sağlar. Databricks çalışma zamanı altyapısı, Yönetilen bir hizmet olarak Azure’da dağıtılan son derece iyileştirilmiş, yüksek performanslı ayarlı bir Spark sürümüdür. Databricks, Azure tarafından desteklenen elastik otomatik ölçeklenebilirlik sunar. Müşteriler, buluttaki en uygun maliyetli ölçeği ve performansı sunmak için iş yüküne göre ölçeği büyütebilir veya küçültebilir. Azure Databricks ile TensorFlow, Keras ve PyTorch gibi yapay zeka çerçeveleri tek bir yerde kullanılabilir. Python veya Scala not defterlerini kullanarak bunlara erişilebilir, paylaşılan bir not defterinde erişin. Bu özellikler şirket içi bir ortamda mümkün değildir.

Azure Databricks yalnızca Hadoop geçişleri için en iyi hedef değil, aynı zamanda tüm Databricks iş yükleri için de en iyi hedeftir. Azure Databricks, müşterilere başka hiçbir bulutta sunulmayan avantajlar sağlayan tek birinci taraf hizmetidir. Birinci taraf entegrasyonu ve benzersiz stratejik ittifakımız müşterilere zaman ve çaba tasarrufu sağlar ve değer verme süresini önemli ölçüde hızlandırır. Forrester’ın belirttiği gibi, “rekabet avantajı artık ‘pazara ilk girmek’ ile ilgili değil, (şimdi hakkında) ‘değer vermek için ilk’.”1

Azure Databricks, müşterilerin şu beş nedenden dolayı ilk değer vermelerini önler:

1. Benzersiz mühendislik ortaklığı

Azure ve Databricks mühendislik ekipleri, hızlı müşteri başarısı sağlamak için Databricks’in Azure içindeki tümleştirmesini derinleştiriyor. Her iki mühendislik ekibi de Azure için Databricks’i optimize etmek için yüz binlerce saat harcadı. Bu işbirliği, aksi takdirde mümkün olmayacak yüksek düzeyde bulut ölçeğinde işlemlere neden olur. Azure Databricks birinci taraf bir hizmet olduğundan, Azure Databricks mühendislik ekibi azure müşterilerinin yararına depolama, ağ oluşturma ve işlem genelinde teklifi en iyi duruma getirebilir. Müşteriler ayrıca, yeni Photon motorunun özel önizlemesi gibi yeni yeniliklere başka bir yerde bulunmadan önce erişebilirler.

2. Ticaret için misyon açısından kritik destek ve kolaylık

Azure Databricks müşterileri, başka bir yerde deneyimlenebilecekleri çatallı model yerine tek bir yerden kurumsal düzeyde destek alır. Bu, Databricks ile görev açısından kritik iş yükleri çalıştıran müşteriler için önemlidir. Azure Databricks ile müşteriler kolaylaştırılmış bir lisanslama işleminden de yararlanır. Azure müşterileri, imzalamak veya tedarik etmek için ek lisans olmadan Azure Databricks’i hemen kullanmaya başlayabilir. Bu, tek bir fatura almanın yanı sıra, müşteri deneyimini büyük ölçüde basitleştirmeye ve müşterilerin bulut sağlayıcılarından beklediği destek ve öngörülebilirlik düzeyini sağlamaya ek olarak.

3. Azure ekosistemi

Azure Databricks, Microsoft Azure ekosistemindeki geniş ürün ve hizmet portföyüyle tamamen tümleşiktir ve müşterilerin değer verme süresini hızlandırır. Ortak mühendislik çabası, Azure Databricks’in Azure Event HubsAzure Data Lake StorageAzure Synapse Analytics ve Azure IoT Hub gibi hizmetlerle sorunsuz entegrasyonunu sağlar. Ingestion, ETL ve akış işleme işlem hatları mimarimizde sergilendiği gibi Azure Databricks verileri basit, açık ve işbirlikçi bir şekilde yutmaktadır. Azure Databricks ile bir veri akışı çözümü oluşturarak Providence Health Care, hastane aşırı kalabalıklığını kolaylaştırmak için gerçek zamanlı analiz özelliklerinin kilidini açtı. Ayrıca, son derece iyileştirilmiş Azure Synapse bağlayıcısı, tüm Databrick’lerdeki en popüler hizmet bağlayıcısıdır. Birlikte sorunsuz çalışan bu hizmetlerin birleşimi, Azure’ı görev açısından kritik analiz iş yüklerini Databricks ile çalıştırmak için tercih edilen hedef olarak güçlendirir.

4. Yerel güvenlik, kimlik ve uyumluluk

Azure Databricks, verilerinizi ve işletmenizi koruyan Azure Active Directory (Azure AD) tümleştirmesi, rol tabanlı erişim denetimleri ve hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA’lar) dahil olmak üzere kurumsal düzeyde Azure güvenliği sağlar. Azure AD ile yerel entegrasyon, bir Azure Databricks çalışma alanının dağıtıldığı andan itibaren müşterinin Azure Databricks’i kullanarak eksiksiz Azure tabanlı çözümler çalıştırmasını sağlar. Bu, bir çalışma alanını dağıttıktan sonra ayrı, bağımsız bir kimlik doğrulama çözümünü bir araya getirmekle karşılaştırıldığında sıfır dokunma deneyimidir. Kimlik ve erişim yönetimi, çözümdeki diğer tüm Azure hizmetlerine yayılır ve çözümünüzdeki diğer Azure hizmetleri arasında akar, bu da bir çözümü çalışır durumda almak için daha az çalışma ve daha az zaman anlamına gelir.

Azure Databricks, diğer 12 güvenlik sertifikasıyla birlikte FedRAMP Yüksek Yetkilendirmesi’ne sahip tek Databricks ortamıdır. Bu yetkilendirme, müşterilere Azure Databricks’in hassas analiz ve veri bilimi iş yüklerini desteklemek için ABD Hükümeti güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandığından güvence sağlar. Azure Databricks’i sağlık, yaşam bilimleri ve finansal hizmetler gibi düzenlenmiş sektörlerde güvenle kullanabilirsiniz.

5. Hızlı ekleme

Azure Databricks, başlamayı kolaylaştırır. Birkaç tıklamayla veri ekipleri bir Azure Databricks çalışma alanı kurabilir. Ekipler arasında işbirliği yapabilir ve Azure portalı üzerinden diğer gerekli hizmetlere hemen erişebilirler. Azure Databricks, başlamak için kolay bir yol sağlar ve dünyanın dört bir yanındaki 35 Azure bölgesindeki müşteriler tarafından kullanılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü