Azure Arc tarafından etkinleştirilen Azure SQL ile bulut deneyimlerini veri iş yüklerine her yerde getirin

Uçtan buluta, şirketler bulundukları yerde onları karşılayan yenilikçi çözümler bulmaya isteklidir. Günümüzün iş ortamı giderek daha karmaşık hale geliyor ve müşteriler bize çok bulutlu, platforma uygun çözümlere ihtiyaç duyduklarını ve her zaman güncel olan entegre uygulamalar ve hizmetler sunduklarını söylüyor. En iyi çözümün bir şirketin mevcut altyapısını bulutun basit, dağıtılmış bilgi işlem gücüyle birleştirdiğini ilk elden gördük. Hibrite yönelik benzersiz yaklaşımımız, işletmelere veri egemenliği, düzenleme ve gecikme süresi gereksinimlerine uygun olarak tüm veri mülklerini yönetmede seçenek ve esneklik sağlar.

Azure Arc özellikli veri hizmetleri hakkında en son duyurular hakkında daha fazla bilgi edinmek için Pasifik Saatiyle 09:00 – 11:00 saatleri arasında Azure Hibrit ve Çok bulutlu Dijital Olayı’na katılın. Ve bugün, müşterilerin verilerini ve veritabanlarını basit ve verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için Azure Arc tarafından etkinleştirilen Azure SQL’in genel kullanılabilirliğini duyuruyoruz. Müşteriler bulut hizmetlerini şirket içinde ve çok bulutlu ortamlarda dağıtabilir ve Azure SQL’i herhangi bir altyapıda çalıştırarak yerinde etkili bir şekilde modernizasyon yapabilir.

Azure Arc extends Azure services across on-premises, multicloud and edge environments

En karmaşık hibrit veri senaryolarını basitleştiren bulut çözümleri

Şirket içi ve çoklu bulut ortamlarına bulut tabanlı çözümler dağıtmak, şirketin tüm veri sitesinde tutarlı, taşınabilir ve birleşik yönetim sağlamaya yardımcı olur. Müşterilerimiz, verilerini ve uygulama geliştirmelerini uygun ölçekte yönetmek için hibrit teknolojisini kullanarak üretkenliğin ve işletme verimliliğinin arttığını görmektedir.

Örneğin, SKF tüm dünyadaki endüstrilere güvenilir rotasyon sağlayarak rulmanlar, contalar, yağlama yönetimi, yapay zeka ve kablosuz durum izleme dahil olmak üzere dönen şaftın etrafında ürün ve hizmetler sunar. SKF, teknolojinin gücünden yararlanarak, süreçleri birbirine bağlayarak, operasyonları kolaylaştırarak ve müşteriler için sektör lideri dijital ürün ve hizmetler sunarak şirketin omurgasını dijital olarak dönüştürme yolculuğuna çıktı. SKF, çözümleri ölçeklendirmek ve 91 üretim sitesindeki işlemleri standartlaştırmak için Azure Stack HCI ve Azure SQL Edge ile birlikte Azure Arc’ı kullanır ve bu da donanım maliyetlerinde yüzde 40, OT ile ilgili makinenin kapalı kalma süresinde ise yüzde 30 tasarruf sağlar.

“SKF’nin odak noktası, iş ve müşterilerimiz için dijital çalışma biçimlerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için değer zincirinin tüm segmentlerini dijitalleştirmek ve bunları birbirine bağlamaktır. Azure Arc özellikli SQL Yönetilen Örneği bize sorunsuz ve her zaman güncel SQL işlemleri sağlar. Bu tür hizmetler bize dijitalleşmeye muazzam bir başlangıç sağlıyor.” —Sven Vollbehr, Dijital Üretim Başkanı, SKF

Hibrit bulut uygulamaları için “her yerde” çözüm

30 Temmuz 2021’den itibaren, Azure Arc özellikli SQL Yönetilen Örneği’nin genel amaçlı katmanı, herhangi bir altyapıda hizmet olarak veritabanı (DBaaS) işlevselliği sağlayarak genel kullanıma sunulacaktır. İşletmeler Azure SQL veritabanlarını herhangi bir altyapıda ve kubernetes üzerinde dağıtabilir:

  • Otomatik güncelleştirmelerle güncel kalın ve destek sonu olmadan her zaman yeşil özellik ve güvenlik güncelleştirmelerini prem veritabanlarına dağıtın.
  • Yüksek kullanılabilirlik, yedekleme ve geri yükleme gibi yerleşik yönetim özellikleriyle rutin veritabanı yöneticisi (DBA) görevlerini uygun ölçekte otomatikleştirin.
  • Uygulama kapalı kalma süresi olmadan yalnızca dinamik olarak ölçeklendirmek, küçültmek için gereken kaynakları kullanarak mevcut altyapı için şirket içinde bulut esnekliği getirerek veri iş yükü performansını optimize edin.
  • Verilerinizi korumak için şirket içi veri iş yükleriniz için Azure sektör lideri güvenlik ve yönetişim özelliklerine erişin.

Yeni ürün özellikleri ve özellikleri sürekli olarak kullanıma sunulacak ve müşteriler PostgreSQL gibi ek Azure Arc özellikli hizmetleri önizlemek için katılım sağlayabilecek ve genel kullanıma sunuldukça kolayca entegre edebilecektir. Ayrıca, müşteriler gelecekteki yol haritası önizleme özelliklerini test etme ve erken geri bildirim sağlama fırsatına sahip olacak.

Güvenilir iş ortakları ağımızla çığır açan uygulamalar geliştirin

Azure Arc özellikli veri hizmetlerinin genel kullanılabilirliğini desteklemek için, müşterilerin başlamalarına yardımcı olmak için genişletilmiş bir güvenilir iş ortakları ağı ve doğrulanmış çözümler duyuruyoruz.

Ekibimiz, Azure Arc ile çalışmak üzere popüler platformları doğrulamak için teknoloji sağlayıcılarıyla yakın bir şekilde çalışır ve birçok hizmet sağlayıcımız, müşterilere şirket içinde veya çok bulutlu ortamlarda hibrit veri çözümleri için en son yenilikleri sunmak için buradadır.

İster geçiş ve modernizasyon çalışmalarına yeni başlıyor olun, ister çok yıllık bir dijital dönüşümün ortasında olun, danışmanlık hizmetleri iş ortaklarımız Azure Arc ile çalışmak üzere özel olarak yapılandırılmış ve test edilmiş doğrulanmış altyapıları ve uygulamaları seçmenize yardımcı olabilir.

Azure Arc özellikli veri hizmetlerini kullanmaya başlama

Önizleme aşamasında bulunan Azure Arc özellikli veri hizmetlerini kullanmaya hemen başlayın. 30 Temmuz 2021’den itibaren Azure Arc özellikli SQL Yönetilen Örneği (genel amaçlı katman), müşterilerin veri iş yüklerini buluttan kenara optimize etmeleri için genel kullanıma sunulacaktır.

Bugün Pasifik Saati ile 09:00’da Azure Hibrit ve Çok bulutlu Dijital Etkinliğe katılın veya duyuru hakkında daha fazla bilgi edinmek için isteğe bağlı olarak izleyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü