SQL Server 2019 için Azure Backup ile Dosya Olarak Dönme özelliği

SQL Server 2019, kullanılabilirlik, performans ve veri zekasının sınırlarını zorlamaya devam ettikçe tüm bu verilerin korunmasını sağlamak için merkezi olarak yönetilen ve kurumsal ölçekte bir yedekleme çözümü zorunludur. Dinamik ölçeklemenin avantajlarından yararlanmak için SQL Server’ı bulutta çalıştırıyorsanız ve sıkıcı, altyapı açısından ağır ve ölçeklendirilmesi zor olan eski yedekleme yöntemlerini kullanmaya devam etmek istemiyorsanız, bu özellikle tam size göredir.

Azure Virtual Machine’de çalışan SQL Server 2019 için yerel yedeklemeyi yakın zamanda duyuruldu. Bu, bu yılın başlarında açıklanan SQL Server Sanal Makine için Azure Yedekleme’nin genel kullanılabilirliğine önemli bir ekleme oluyor. Azure Yedekleme, herhangi bir yedekleme altyapısını dağıtmaya ve yönetmeye gerek kalmadan Azure Sanal Makinesi’nde tek başına SQL Server ve SQL AlwaysOn yapılandırmalarını koruyan sıfır altyapı çözümüdür. BT yöneticilerinin uyumluluk gereksinimlerini yönetmelerine ve karşılamalarına yardımcı olmak için uzun vadeli saklama ve merkezi izleme özellikleri sunarken, SQL Admin’in self servis yedeklemenin gücünü kullanmaya ve operasyonel kurtarma işlemleri için geri yüklemeye devam etmesini sağlar.

Buna ek olarak,

SQL Server 2008 ve 2008 R2 veri tabanlarınızı Azure’ taşımak için

Windows 2019’da çalışan SQL Server yedeklemek için de kullanılabilir.

Backup SQL server in Azure VM

Dosya olarak geri yükleme

Geliştirmeler listesine eklemek, Dosyalar olarak geri yükleme özelliğidir, artık yedeklenen verileri .bak dosyaları olarak kurtararak her yerde geri yükleyin. Bu yedekleme dosyalarını abonelikler, bölgeler veya hatta şirket içi SQL Server’lara taşıyın ve istediğiniz yerde veritabanı geri yüklemesini tetikleyin. Çapraz abonelik ve bölgeler arası geri yükleme senaryolarına yardımcı olmanın yanı sıra, bu özellik kullanıcıların istedikleri herhangi bir hedefe yedekleme verilerinin depolanması ve kurtarılması üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak uyumlu kalmalarına yardımcı olur.

Restore options for SQL server

 

Geri yükleme işlemi altında, yeni tanıtılan bir geri yükleme seçeneği olarak dosya (file) olarak göreceksiniz. Hedef sunucuyu (bu sunucu vault’a kayıtlı SQL Server Sanal Makinesi olmalıdır) ve bu sunucudaki yolu belirtin. Hizmet, bu yola seçtiğiniz kurtarma noktasına özgü tüm .bak dosyalarını çıkarır. Genellikle, hedef olarak belirtildiğinde bir ağ paylaşım yolu veya bağlı bir Azure Dosya paylaşımının yolu, bu dosyalara aynı ağdaki veya aynı Azure Dosya paylaşımının bağlı olduğu diğer makineler tarafından daha kolay erişilmesini sağlar.

Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, bu dosyaları herhangi bir makineye abonelikler veya konumlar arasında taşıyabilir ve SQL Server Management Studio’yu kullanarak veritabanı olarak geri yükleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü