Azure üzerinde daha fazla tasarruf etme imkanı!

Rezerve kapasiteyle, bir hizmeti uzun süreli kullanmayı taahhüt ederek normal kullanıma göre maliyetlerinizde önemli indirimler elde edersiniz. Yeni eklenen hizmetlerle artık 16 hizmet için rezervasyonları destekliyoruz, böylece daha fazla iş yükünde tasarruf etmek ve daha iyi maliyet öngörülebilirliği elde etmek için daha fazla seçenek sahibi olunabiliyor.

Blob Depolama (GPv2) ve Azure Data Lake Depolama (Gen2).
MySQL için Azure Veritabanı.
PostgreSQL için Azure Veritabanı.
MariaDB için Azure Veritabanı.
Azure Data Explorer.
Premium SSD Yönetilen Diskler.

Blob Depolama (GPv2) ve Azure Data Lake Depolama (Gen2)

Bir veya üç yıl için Rezerve kapasiteyi önceden satın alarak Azure veri depolama maliyetlerinizden yüzde 38’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Rezerve kapasite 100 TB ve 1 PB boyutlarında artırılabilir ve uygulanabilir tüm depolama yedeklemeleri için sıcak, soğuk ve arşiv depolama katmanları için kullanılabilir. Peşin veya aylık ödeme seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Rezervasyon indirimi otomatik olarak Azure Blob (GPv2) ve Azure Data Lake Storage’da (Gen2) saklanan verilere uygulanacaktır. İndirimler, o saatte depolanan toplam verilere saatlik olarak uygulanır. Kullanılmayan Rezerve kapasite taşınmaz.

Depolama rezervasyonları esnektir, yani gelecekte depolama gereksinimleriniz değişirse rezervasyonunuzu değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

MySQL, PostgreSQL ve MariaDB için Azure Veritabanı

Rezerve kapasiteyi önceden satın alarak MySQL, PostgreSQL ve MariaDB için Azure Veritabanı maliyetlerinizden yüzde 51’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Rezervasyon indirimi, bu ürünlerin hesaplama kullanımı için geçerlidir ve hem genel amaçlı hem de bellek için optimize edilmiş dağıtımlarda kullanılabilir. Rezervasyonlar için aylık ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Tüm rezervasyonlarda olduğu gibi, rezervasyon indirimleri eşleşen veritabanı dağıtımları için otomatik olarak uygulanacaktır, bu nedenle rezervasyon indirimleri almak için kaynaklarınızda herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez. İndirim, hesaplama kullanımı için saatlik olarak uygulanır. Kullanılmayan Rezerve saatler aktarılmaz.

Satın alma işleminden sonra, rezervasyonlarınızı genel amaçlı bellekten optimize edilmiş veya tam tersi şekilde değiştirmek için değiştirebilirsiniz.

Azure Data Explorer Markup Rezerve kapasitesi

Rezerve kapasiteyle Azure Data Explorer Markup maliyetlerinizden yüzde 30’a kadar tasarruf edin. Rezervasyon indirimi yalnızca biçimlendirme sayacında geçerlidir, işlem ve depolama dahil diğer ücretler ayrı olarak faturalandırılır. Azure Data Explorer (Kusto) kümeleri için toplam sahip olma maliyetinizden daha da fazla tasarruf etmek için sanal makineler (VM) ve depolama alanı için rezervasyon satın alabilirsiniz. Azure Data Explorer biçimlendirme rezervasyonları için aylık ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Satın alma işleminden sonra, rezervasyon indirimi otomatik olarak eşleşen kümeye uygulanır. İndirim, biçimlendirme kullanımı için saatlik olarak uygulanır. Kullanılmayan Rezerve saatler aktarılmaz. Her zaman olduğu gibi, ihtiyaçlarınız değişirse rezervasyonu değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz

Premium SSD Yönetilen Diskler

Rezerve kapasiteye sahip Premium SSD Yönetilen Disk kullanımınızda yüzde 5’e kadar tasarruf edin. Disklere bir sanal makineye bağlı olup olmadığına bakılmaksızın, o saatte dağıtılan disklere saatlik olarak indirim uygulanır. Kullanılmayan Rezerve saatler aktarılmaz. Premium SSD Yönetilmeyen Diskler veya Sayfa Blobları tüketimi için rezervasyon indirimi geçerli değildir.

Disk rezervasyonları esnektir, yani gelecekte depolama gereksinimleriniz değişirse rezervasyonunuzu değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü